top of page

"אידיאה" פרושה מהות פנימית. 

סטודיו אידיאה נולד מתוך הצורך במקום שבו נוכל לתת דרור לביטוי העצמי, ליצירתיות, לחיידק התיאטרון, לסיפורים האישיים שלנו ומקום שבו נוכל לעשות כיף. הרצון שלנו הוא לתת ביטוי לרגעים השמחים ,העצובים ,המרגשים והבנאליים בחיינו לשחק ולשקף אותם. להיות מסוגלים ולהסתכל עליהם מנקודת מבט חדשה לצחוק ולהתרגש. 

להקשיב, לחוות, לשחק.

המנחים משלבים כלים מעולם המשחק והאלתור ומתבססים בעיקר על טכניקות של תיאטרון פלייבק. 

תיאטרון פלייבק הוא סגנון אימפרוביזציה, אלתור ייחודי המבוסס על סיפורים אמיתיים,חוויות, תחושות ורגעים מחיינו. הפלייבק שם במרכז את הסיפור האישי והיצירה הספונטנית ומאפשר לכל סיפור רגיל, יוצא דופן, קשה או משעשע -  לבוא לידי ביטוי כשיקוף תיאטרלי המומחז בזמן אמת. 

השיקוף התיאטרלי הוא המחזה של הסיפור האישי מנקודות מבט שונות, חלקן מצחיקות וחלקן מרגשות. השיקוף התיאטרלי מעניק למספר ולשאר הצופים פרספקטיבות חדשות לגבי הסיפור המוכר , תחושת היותם מובנים, שחרור והנאה.

מנהלת הסטודיו והמנחה מזור טל 

 

עבורי  כל אדם מיוחד במינו-  הוא סיפור מחזה שעומד בפני עצמו ויש לתת לו את קדמת הבמה כדי להציגו. ככזה אני קשובה לרחשי ליבו, מצוקותיו, קשייו ומאוויו הכמוסים. תפישה זו מכוונת את תהליך ההנחייה האישי שלי על מנת להציג לו מכלול כלים להתמודדות עם לחצים, עומס רגשי , הצלחות וכישלונות כדי שיוכל לבטא את עצמו באופן המיטבי ולהגשים את עצמו באופן ממצה במשפחה, בעסק ובקהילה

התהליך  בסטודיו מספק, משחרר מהנה ומעצים, באופן המשקף אינטגריטי מקצועי מוכח ומבוסס מוניטין וניסיון עשיר רב שנים  בתחום התיאטרון. אנו שואפים דרכו להשפיע באופן מטיב על  הקהילה הקרובה , לקוחות, חברים....כולנו הופכים באמצעותו למשפחה אחת , ובאמצעותו חוווים את הסיפור של חיינו במלואו, מביאים אותו לקדמת הבמה במיטבנו כדי לחיות אותו מחדש באופן שהכי יעשיר ויתרום לאישיותנו וחיינו

שמי מזור, כבר מהשם אפשר להבין עלי הרבה . אני בת 35, נשואה + 2 + כלב, גרה ברעננה ואוהבת את החיים. ג'וק המשחק והתיאטרון התחיל אצלי בגיל מאוד צעיר. עוד כשהייתי ילדה אהבתי לשחק. כמו רוב ההורים, הורי שלחו אותי להרבה חוגים...כל חוג עזבתי אחרי שנה. החוג היחידי שהחזיק מעמד היה חוג משחק ודרמה. המשחק נתן לי תחושת סיפוק נהדרת. הרגשתי שהכל אפשרי, קיבלתי ביטחון ולמדתי להתמודד עם סיטואציות ביום יום בצורה טובה יותר. דרך המשחק הבעתי  פחדים, חששות, שמחה, הומור ונתתי לכל היצירתיות שבי ביטוי.

עד היום הפלייבק הוא המקום שבו אני מאפשרת לעצמי "לצאת", להיות אני ללא מסכות וללא מעצורים.

ההשראה להקים את אידיאה הגיעה באופן מפתיע דווקא מתוך הקיוביק של עולם ההיי-טק. כבעלת תואר במנהל עסקים מאוניברסיטת בן גוריון מצאתי את עצמי נשאבת לתוך העולם הזה. הישיבה הממושכת מול מחשב כאשר אין מקום לרגש והשפה בין האנשים מורכבת לרוב מצירופים של שלוש אותיות גרמה לי להבין שקיים צורך אמיתי ליצור מקום שבו נוכל להשתחרר מהלחץ של העבודה ומלוחות הזמנים הבלתי אפשריים שאנחנו מתמודדים   איתם יום יום ולהחליף את הדו שיח עם המחשב ,בשיתוף אמיתי אחד עם השני. בקיצור מקום שבו נוכל להקשיב,לחוות ולשחק.

 

עוסקת בתיאטרון פלייבק מזה 17 שנה. שחקנית בקבוצת" תיאטרון פלייבק ב"ש ", מופיעה בתיאטרון הלאומי הבימה ותיאטרון צוותא תל אביב ובהופעות פלייבק בכל הארץ. מנחת קבוצות מבוגרים וילדים בסטודיו בתל אביב ורמת השרון, באוניברסיטת בר אילן במסלול ללימודי חוץ. מעבירה סדנאות בחברות מוסדות ובארגונים בנושאים שונים דרך שיטת הפלייבק. למדתי משחק בבית הספר למשחק יורם לוינשטיין ותיאטרון פלייבק אצל " דני נבט", שהיה ממייסדי הפלייבק בארץ. בוגרת לימודי הנחיית קבוצות באוניברסיטה הפתוחה .בעלת תואר ראשון במנהל  עסקים.

אני מזמינה אתכם להצטרף אלי לעולם של חוויות, תחושות, ביטוי עצמי והרבה הרבה כיף.                            קרא עוד....

 

  

 

bottom of page